Msze św. w niedziele i święta
8.00, 9.30, 11.00, 17.00
Msze św. w dni powszednie
Rano - godz. 7.00
Wieczorem - godz.17.00
INFORMACJE BIEŻĄCE
Drodzy Parafianie , Mili Goście !
Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy:
Aby Zmartwychwstały Chrystus dał nam wiarę w zwycięstwo dobra i napełnił nasze serca pokojem. Życzymy Świąt pełnych wzajemnego ciepła i miłości , niech czas spędzony w gronie Najbliższych przyniesie pokój , radość i życzliwość .
Wasi Duszpasterze .
Kancelaria parafialna czynna
W DNI POWSZEDNIE OD WTORKU DO SOBOTY BEZPOŚREDNIO PO RANNEJ MSZY ŚW. ( 7.30 – 8.00 )
W PIĄTEK BEZPOŚREDNIO PO WIECZORNEJ MSZY ŚW. ( X-II 17.30 – 18.30 ) ; (III-IX 18.30- 19.30 )
W PONIEDZIAŁEKI , NIEDZIELE , ŚWIĘTA KOŚCIELNE ORAZ ŚWIĘTA PAŃSTWOWE
KANCELARIA NIECZYNNA
GALERIA - OSTATNIO DODANE
Sakrament bierzmowania (11 VI 2017)
PODRĘCZNIKI 2017/2018
Podręczniki do klas I - VII obowiązujące w roku 2017/2018
Pliki do pobrania
Licznik odwiedzin

2766

1

9888

35

563322

2245
Namaszczenie chorych
Jeden spośród siedmiu sakramentów - sakrament namaszczenia chorych - przewidziany jest dla ciężko chorych.
Chory lub ktoś z jego otoczenia wzywa kapłana, zwłaszcza gdy choroba zagraża życiu lub gdy siły chorego, np. z powodu jego wieku, bardzo opadły. Kapłan modli się wraz z domownikami za chorego. Namaszcza jego czoło i ręce olejem świętym, wypowiadając przy tym słowa: „Przez to święte namaszczenie niech Pan w swoim nieskończonym miłosierdziu wspomoże ciebie łaską Ducha Świętego. Amen.
Pan, który odpuszcza ci grzechy, niech cię wybawi i łaskawie podźwignie. Amen”.
Chory, który nie stracił przytomności, powinien też przyjąć sakrament pokuty i Komunię świętą (Wiatyk). Namaszczenie może być powtarzane przy każdym nawrocie ciężkiej choroby.
O namaszczeniu chorych czytamy w Liście św. Jakuba:
Choruje ktoś wśród was? Niech sprowadzi kapłanów Kościoła, by się modlili nad nim i namaścili go olejem w imię Pana. A modlitwa pełna wiary będzie dla chorego ratunkiem i Pan go podźwignie, a jeśliby popełnił grzechy, będą mu odpuszczone(Jk 5, 14-15).
Ostatnie namaszczenie:
Dawne określenie sakramentu namaszczenia chorych. Nazwa pochodzi stąd, że w praktyce sakrament ten udzielany bywał osobom umierającym. Ponowne przyjmowanie namaszczenia chorych nie jest jeszcze dość rozpowszechnione.
Przygotowanie do namaszczenia chorych:
Niektórzy chrześcijanie ociągają się z powiadomieniem w porę kapłana o potrzebie udzielenia choremu sakramentu namaszczenia chorych. Być może sytuacja ta ich zaskakuje, nie wiedzą, co powinni przygotować (stół nakryty białym obrusem, krzyż, świece i wodę święconą).
źródło: OPOKA
SAKRAMENT NAMASZCZENIA MOŻNA PRZYJĄĆ W KAŻDĄ I SOBOTĘ MIESIĄCA W CZASIE ODWIEDZIN CHORYCH Z KOMUNIĄ ŚWIĘTĄ; W CZASIE ODWIEDZIN CHORYCH PRZED ŚWIĘTAMI WIELKANOCNYMI ORAZ BOŻEGO NARODZENIA.