OD NIEDZIELI 20.VI. 2021 R. ZOSTAJĄ ODWOŁANE DYSPENSY OD UCZESTNICTWA W NIEDZIELNEJ MSZY ŚW.
PILNE WIADOMOŚCI
DEKRETY I ZARZĄDZENIA W ZAKŁADCE AKTUALNOŚCI > INFORMACJE BIEŻĄCE
SŁOWO Ks. Proboszcza do Parafian
Zobacz : >> aktualności >> informacje bieżące
Msze św. w dni powszednie
Rano ; g. 7.00
Wieczorem : g. 18.00
ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE
DRODZY PARAFIANIE I MILI GOŚCIE :
Aby Zmartwychwstały Chrystus dał Wam wiarę w zwycięstwo dobra i napełnił Wasze serca pokojem. Życzymy Świąt pełnych wzajemnego ciepła i miłości , niech ten trudny czas lęku i niepewności wypełni się nadzieją zwycięstwa Zmartwychwstałego Pana. Wasi duszpasterze
Msze św. w niedziele i święta
8.00, 9.30, 11.00, 17.00
Kancelaria parafialna czynna
W DNI POWSZEDNIE OD WTORKU DO SOBOTY BEZPOŚREDNIO PO RANNEJ MSZY ŚW. ( 7.30 – 8.00 )
W PIĄTEK BEZPOŚREDNIO PO WIECZORNEJ MSZY ŚW. ( X-II 17.30 – 18.30 ) ; ( III-IX 18.30- 19.30 )
W PONIEDZIAŁEKI , NIEDZIELE , ŚWIĘTA KOŚCIELNE ORAZ ŚWIĘTA PAŃSTWOWE
KANCELARIA NIECZYNNA
GALERIA - OSTATNIO DODANE
Sakrament bierzmowania (11 VI 2017)
Pliki do pobrania
Licznik odwiedzin

1270

11

11014

242

1534129

267
Sakrament pokuty
Zarówno dobre, jak i złe czyny chrześcijanina dotyczą także całej społeczności wierzących. Każda wina jest jednocześnie wykroczeniem przeciw Bogu oraz przeciw Kościołowi - wspólnocie przez Niego założonej i uświęconej. Dlatego musi być ona wyznana wspólnocie Kościoła. Zgodnie z praktyką i nauką Kościoła dla przebaczenia ciężkiej winy konieczna jest spowiedź indywidualna. W imieniu Chrystusa i wspólnoty Kościoła kapłan przyjmuje wyznanie grzechów i w imieniu Boga udziela rozgrzeszenia. Znaczy to, że Bóg udziela przebaczenia przez posługę Kościoła. Otrzymanie rozgrzeszenia w sakramencie pokuty wymaga - jak każde przebaczenie - żalu za grzechy oraz postanowienia i woli naprawienia zła.
Sakrament pokuty jest wyjściem Boga w stronę człowieka, jest przebaczeniem przede wszystkim grzechu ciężkiego. Kto odłączył się od wspólnoty eucharystycznej, ten znajduje w tym sakramencie pojednanie z Bogiem i z Kościołem. Może znowu uczestniczyć w ofierze Chrystusa - mszy świętej, i przystępować do Stołu Pańskiego. Swą wiarę w przebaczającą miłość Boga okazuje grzesznikowi wspólnota wierzących, wychodząc mu zawsze naprzeciw z pojednaniem i otuchą. Sakrament pokuty jest znakiem, że Bóg nigdy nie opuszcza człowieka, lecz zawsze otwiera przed nim drogę powrotu (Mt 18, 18; J 20, 20-23). Co więcej - pozostaje przy nim nawet wtedy gdy człowiek od Niego się odwraca. W sakramencie tym Pan Bóg nie tylko wielkodusznie przebacza człowiekowi winy, lecz przekreśla je raz na zawsze. Co więcej: Ewangelia św. Łukasza przekazuje nam słowa Jezusa: „W niebie większa będzie radość z jednego grzesznika, który się nawraca, niż z dziewięćdziesięciu dziewięciu sprawiedliwych” (Łk 15, 7). Wiedząc o tym, łatwiej jest pozbyć się zahamowań, które wielu z nas powstrzymują od wyznania grzechów.
Także ten, kto nie popełnił ciężkich grzechów, może z pożytkiem przyjmować sakrament pokuty. Świadomie wyznaje w ten sposób, że czuje się grzesznikiem. Sakrament pokuty pomaga w poznawaniu samego siebie i daje nową możliwość stawania się lepszym. Dlatego Kościół zachęca wiernych do regularnego przyjmowania sakramentu pokuty.
Udzielając rozgrzeszenia kapłan mówi:
Bóg, Ojciec miłosierdzia, który pojednał świat ze sobą
przez śmierć i zmartwychwstanie swojego Syna
i zesłał Ducha Świętego na odpuszczenie grzechów,
niech ci udzieli przebaczenia i pokoju przez posługę Kościoła.
I ja odpuszczam tobie grzechy w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.
Wyznający grzechy odpowiada:
Amen.
źródło: OPOKA
MOŻLIWOŚĆ SPOWIEDZI W NASZEJ PARAFII: W DNI POWSZEDNIE 15 MINUT PRZED MSZĄ ŚWIĘTĄ; W NIEDZIELĘ PRZED KAŻDĄ MSZĄ ŚWIĘTĄ.